Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Три мільйони мусульман в китайських «концентраційних таборах»

Автор:

|

Травень 04, 2019

|

Рубрика:

Три мільйони мусульман в китайських «концентраційних таборах»

Глава азійського напрямку Міноборони США Рендел Шривер заявив, що число мусульман в китайських «таборах політичного перевиховання» може доходити до 3 млн осіб. Його виступ на брифінгу наводить Reuters.

«Комуністична партія використовує спецслужби для масового утримання представників мусульманських меншин в концентраційних таборах», – заявив він.

Коли журналісти запитали його про доречність використання терміну часів гітлерівської Німеччини, він настояв на цьому визначенні, додавши, що «знаючи масштаби затримань, ми можемо говорити про як мінімум один мільйон чоловік під вартою, але найімовірніше, число наближається до 3 мільйонів з усього 10- мільйонного населення [китайських мусульман] ».

У китайському посольстві не відповіли на запит Reuters про виступ пана Шрівера. Раніше Китай називав місця утримання мусульман «освітніми центрами» для боротьби з ісламським екстремізмом.

Держсекретар США Майк Помпео 2 травня також говорив, що переслідування в Китаї нагадує 1930-ті роки: «Це не тільки уйгури і інші мусульманські меншини, останнім часом це також християни, тибетці і всі, хто підтримує погляди, відмінні від ідеології уряду».

Про затримання мусульман-уйгурів на північному заході країни в провінції Синьцзянь навесні минулого року повідомили в Держдепартаменті США.  Відзначалося, що влада провінції криміналізувала багато релігійних практик, в тому числі читання дітям священних текстів, а також заборонила давати дітям уйгурскі імена.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply