Новини для українців всього свту

Monday, Mar. 8, 2021

Три дні на «гасіння» міжнародного скандалу

Автор:

|

Серпень 16, 2017

|

Рубрика:

Три дні на «гасіння» міжнародного скандалу

Він дуже гучно вибухнув два дні тому у понеділок. Президент України Петро Порошенко офіційно прореагував нього у середу, 16 липня.

Нагадамо, що газета The New York Times, посилаючись на старшого дослідника Міжнародного інституту стратегічних досліджень Майкла Еллемана та джерела у розвідці США, висловила на своїх шпальтах припущення, що успішні ракетні пуски Північної Кореї могли відбутися завдяки ракетним двигунам українського «Південмашу», придбаним на чорному ринку. Того ж дня керівництво цього підприємства категорично й аргументовано спростувало навіть найменшу можливість такої ситуації.

А 16 серпня офіційний сайт глави Української держави повідомляє: «Президент доручив невідкладно, під головуванням Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Турчинова та із залученням Міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю, а також державного підприємства «Південмаш» та конструкторського бюро «Південне», провести ретельне та всебічне розслідування ситуації та доповісти про результати протягом трьох днів».

Не ставимо під сумнів щирість намірів Петра Порошенка, але саме ці стислі терміни викликали доволі критичну ставлення до його заяви міжнародних оглядачів та експертів. Вони звертають увагу на формулювання, які можна трактувати як вказівку на отримання очікуваного результату. Ґрунтовні розслідування так швидко не робляться. Окрім того, Україні варто залучити до цієї роботи дружні держави, до числа яких входить і Сполучені Штати Америки.

Світлина з сайту Президента України.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply