Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 25, 2021

Троянські коні з паспортами країн ЄС

Автор:

|

Серпень 07, 2018

|

Рубрика:

Троянські коні з паспортами країн ЄС

Популярний німецький журнал «Spiegel» у вівторок, 7 серпня, повідомляє про намір Єврокомісії у вересні оприлюднити нові норми надання громадянства у країнах-членах Європейського Союзу. Про це оголосила єврокомісар з питань юстиції Вєра Юрова. За її словами, Єврокомісія з великим занепокоєнням стежить за розвитком ситуації із так званими «золотими паспортами».

Річ у тім, що останніми роками зросло число паспортів країн ЄС, отриманих виключно на підставі здійснених інвестицій в економіку конкретної країни або внаслідок придбання дорогої нерухомості. Йдеться, наприклад, про Кіпр, Мальту і Грецію, які видають чимало довгострокових дозволів на проживання (так звані «золоті візи») або повноцінне громадянство особам з Китаю і колишніх республік СРСР.

«Ми не хочемо жодних троянських коней у Євросоюзі. Деякі країни-члени повинні докладати більших зусиль, щоб їхнє громадянство не отримували злочинці, які можуть нашкодити безпеці Європи або відмивати гроші», – наголосила Вєра Юрова.

Як зазначається, з 2013 року, кіпрське громадянство надається особам, які вклали щонайменше два мільйони євро ($2,32 мільйона) у нерухомість, або 2,5 мільйона євро ($2,9 мільйона) в державні цінні папери чи кіпрські компанії. При цьому не потрібно проходити жодних мовних тестів або постійно проживати на острові.

Світлина: Вєра Юрова.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply