Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

Трамп вирішив укласти ядерну угоду з Росією і Китаєм

Автор:

|

Квітень 26, 2019

|

Рубрика:

Трамп вирішив укласти ядерну угоду з Росією і Китаєм

Президент США Дональд Трамп доручив своїй адміністрації підготувати проект договору щодо скорочення ядерних озброєнь за участю США, Росії та Китаю. Про це з посиланням на джерела в Білому домі повідомляє CNN.

“Президент чітко дав зрозуміти, що, на його думку, контролем над озброєннями потрібно займатися спільно з Росією і Китаєм, він повинен поширюватися на всі види зброї, всі боєголовки і ракети”, – наводить слова представника Білого дому CNN. Джерела підкреслили, що мета проекту – привести російські ядерні озброєння до нових обмежень і переконати Китай вперше приєднатися до пакту про контроль над озброєннями. Одне із джерел заявило, що такої угоди “не намагалася добитися жодна з попередніх адміністрацій США”. За даними CNN, нова угода може прийти на зміну договору про стратегічні наступальні озброєння між Росією і США , який закінчується в 2021 році. Документ набув чинності 5 лютого 2011 року та розрахований на десять років з можливим продовженням домовленості на п’ять років.

CNN відзначає, що розробка нової ядерної угоди знаходиться на початкових стадіях. Невідомо, чи встигне адміністрація Трампа реалізувати її до наступних виборів президента США в 2020 році. Крім того, Білий дім США поки не склав графік переговорів з Китаєм і Росією і навіть не піднімав питання про укладення нового договору. Також американська влада не поспішає із обговоренням продовження попереднього договору.

“З урахуванням того, яку зброю створюють Росія і Китай, нам потрібно обговорити, що ми можемо запропонувати, щоб обидві країни сіли за стіл переговорів і спробували домовитися про кращу угоду”, – зазначив один з американських чиновників. Опитані виданням експерти сумніваються, що Китай погодиться брати участь в такій угоді.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply