Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Трагічні наслідки прориву греблі у Бразилії

Автор:

|

Січень 26, 2019

|

Рубрика:

Трагічні наслідки прориву греблі у Бразилії

Поблизу міста Белу-Орізонті в штаті Мінас-Жерайс у суботу, 26 січня, розгорнуто масштабні рятувальні роботи. Напередодні тут прорвало греблю шахти, в якій видобувають залізну руду.

Наразі відомо про дев’ятьох загиблих гірників. За даними з різних джерел ще 150 – 300 осіб вважаються зниклими без вести. Бразильський телеканал Globo повідомив, що врятовано 182 людини. Пошуки тривають. За відомостями пожежної служби, після прориву греблі, яка стримує воду з відходами металургійної промисловості, потоки мулу накрили кілька будинків в прилеглому містечку Брумадінью.

Інцидент стався на шахті, що належить великій бразильській гірничій компанії Vale. Тут вже не раз відбувалися подібні лиха. У листопаді 2015 року руйнування греблі, яка була зведена в цьому ж регіоні дочірньою компанією Vale – Samarco, вже призвело до екологічної катастрофи. В районі міста Маріана тоді загинули 19 осіб, ще 600 залишилися без житла через затоплення їхніх будинків потоками рідкого болота, а річка Ріо Досі та її притоки були забруднені на кілька сотень кілометрів.

Світлина Reuters.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply