Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 25, 2022

Трагедія на ім’я «Брекзіт»

Автор:

|

Листопад 25, 2018

|

Рубрика:

Трагедія на ім’я «Брекзіт»

На позачерговому саміті в Брюсселі у неділю, 25 листопада, лідери країн – членів Євросоюзу підтримали 585-сторінковий договір про вихід Великої Британії із спільноти, який був узгоджений 13 листопада. Окрім того, підписано політичну декларацію, яка регулює відносини між ЄС і Лондоном після «Брекзіта».

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, який напередодні зустрівся у Брюсселі з Прем’єр-міністром Сполученого Королівства Терезою Мей, вважає, що британський парламент також підтримає угоду. У той же час він назвав «Брекзіт» трагедією як для Великої Британії, так і для інших країн ЄС.

Згідно з досягнутими домовленостями, датою «розлучення» названо 29 березня 2019 року. Однак протягом перехідного періоду, який триватиме до кінця 2020 року, Велика Британія залишиться учасницею єдиного внутрішнього ринку ЄС та митного союзу. Також врегульовано взаємні права громадян, фінансові претензії Брюсселя до Лондона і низку інших принципових питань. Угоду ще повинні схвалити британська Палата громад і Європарламент.

Світлина Reuters: британський Прем’єр-міністр Тереза Мэй і Президент Еврокомісії Жан-Клод Юнкер.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply