Новини для українців всього свту

Friday, May. 27, 2022

Традиційна одностайність виборців Туркменістану

Автор:

|

Лютий 13, 2017

|

Рубрика:

Традиційна одностайність виборців Туркменістану

Сайт «ВВС» 13 лютого повідомляє, що Центральна виборча комісія цієї середньоазіатської республіки оголосила підсумки президентських виборів, що відбулися тут напередодні, у неділю. Як на традиційну політичну конкуренцію, властиву більшості держав світу, цифри вражають. Чинний глава держави Гурбангули Бердимухамедов отримав 97,69% голосів! Незвичною для Європи стала й активність виборців. 97,27% внесених до списків взяли участь у голосуванні. Принаймні, так сказано в офіційному повідомленні.

За посаду президента, як пишуть, боролися дев’ять кандидатів. Однак назвати це боротьбою важко. Втім, тут  такі підсумки виборів можна назвати традиційними. Зараз Гурбангули Бердимухамедов обраний на третій президентський термін. А коли він у 2012 році переобрався на другий, то теж отримав понад 97% голосів. Вперше цей політик очолив країну у грудні 2006 року після раптової смерті попереднього лідера Сапармурата Ніязова. Той у 1985–1991 роках був першим секретарем Комуністичної партії Туркменістану. Після розвалу Радянського Союзу продовжив керувати державою вже як президент, а згодом навіть отримав титул Туркменбаші (глава туркменів).

Туркменистан є потужним експортером нафти та газу, що викликає зрозумілу зацікавленість України у співпраці. На світлині: президенти Петро Порошенко і Гурбангули Бердимухамедов.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply