Новини для українців всього свту

Saturday, Mar. 6, 2021

Томаш Арабський визнаний винним у справі про загибель Качинського

Автор:

|

Червень 13, 2019

|

Рубрика:

Томаш Арабський визнаний винним у справі про загибель Качинського

Екс-глава канцелярії прем’єра Польщі визнаний винним у справі про загибель Качинського. У 2010 році в результаті краху Ту-154М загинули вісім членів екіпажу і 88 пасажирів, у тому числі президент країни Лех Качиньський.

Варшавський окружний суд в четвер визнав винним колишнього главу канцелярії прем’єра Польщі Томаша Арабського в злочинній недбалості, що призвела 10 квітня 2010 до краху лайнера під Смоленськом. У літаку перебували тодішній президент країни Лех Качиньський і представницька делегація польського керівництва. Про це повідомляє польське радіо. Згідно з вердиктом суду, Арабський не вжив необхідних дій для того, щоб всіляко перешкоджати тому, щоб цей політ відбувся.

“Суд визнає Томаша Арабського винним в тому, що в період з 16 березня 2010 року до 10 квітня 2010 року він не виконав зобов’язань, покладених на нього посадою глави канцелярії прем’єр-міністра, яка передбачає координацію польотів літаків Військово-повітряних сил Польщі”, – йдеться в вердикті суду.

“У зв’язку із запланованим на 10 квітня 2010 року закордонним візитом до Росії президента Польщі та супроводжуючих його осіб він допустив можливість використання спеціального повітряного транспорту, знаючи про те, що в Смоленську немає аеродрому, на якому було б можливо зробити приземлення”, – наголошується в документі. “Здається очевидним кожному, що обвинувачений не міг не бути обізнаний про те, що приймаюча сторона оголосила аеропорт закритим”, – заявив суддя Хуберт Гансіор.

За 42 пунктами звинувачення Арабський засуджений до 10 місяців тюремного ув’язнення з відтермінуванням на два роки. Вирок не є остаточним і може бути оскаржений. Крім Томаша Арабського суд виніс рішення ще за чотирма обвинуваченнями – двом колишнім співробітникам канцелярії прем’єра, а також двом колишнім співробітникам посольства Польщі в Москві.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply