Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 24, 2021

Крим, який віддали без опору…

Автор:

|

Лютий 07, 2018

|

Рубрика:

Крим, який віддали без опору…

Інтернет-видання України у середу, 7 лютого, тиражують новину, що здатна стати сенсацією. Правда, за умови, що викладені факти отримають підтвердження. Першоджерело інформації – facebook-сторінка адвоката Віталія Сердюка. Він відомий тим, що захищає у суді колишнього президента України Віктора Януковича. Тому об’єктивно зацікавлений у тому, щоб довести непричетність свого клієнта до втрати Криму.

Ймовірно, саме з цією метою Віталій Сердюк оприлюднив витяг з протоколу допиту адмірала Ігоря Тенюха, що виконував обов’язки міністра оборони України з 27 лютого по 25 березня 2014 року. Подаємо фрагмент свідчень за оприлюдненим текстом:

«Після захоплення штабу ВМС на засіданні РНБО 23.03.2014 року я доповів обстановку щодо Криму і про результати розгортання ЗСУ в районі Широкого Лану й жорстко виступив із пропозицією йти на прорив до Криму. У відповідь Сергій Пашинський (він тоді обіймав посаду голови Адміністрації президента України – ред.) сказав: “Із міністром все зрозуміло, він хоче війни, заслухаємо інших членів”. Одразу після мене виступив Степан Полторак, який був командувачем НГУ (Національна гвардія країни – ред.). Дослівно сказав: “Я пропоную з гордо піднятими прапорами виводити наші частини з Криму”».

Віталій Сердюк на своїй сторінці у мережі Facebook розмістив також фотокопії протоколу допиту. Але вони дуже невиразні й дату на першій сторінці заретушовано. Спростувань від згаданих осіб наразі не надходило.

Нагадаємо, на території Криму і Севастополя 16 березня 2014 року відбувся незаконний «референдум», через два дні після якого Володимир Путін оголосив про приєднання українського півострова до Росії.

Світлини: вгорі – 2014-й рік, адмірал Ігор Тенюх на трибуні Верховної Ради, внизу – фрагмент фотокопії допиту свідка.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply