Новини для українців всього свту

Thursday, Mar. 4, 2021

Територіальні претензії у всесвітньому масштабі

Автор:

|

Серпень 07, 2017

|

Рубрика:

Територіальні претензії у всесвітньому масштабі

У понеділок, 7 серпня, агенція УНІАН оприлюднила мапу, складену аналітиками Corestone Corp. На ній темним кольором позначено країни, що мають територіальні  суперечності хоча б з однією іншою. Як бачимо, у світі не так вже й багато держав, що усім задоволені й не зазіхають на чуже. Мусимо признатися, що для нас, українців, сконцентрованих на своїх проблемах, таке стало повною несподіванкою. Хоча претензії теж бувають різні. В Україні вони набули найогиднішої форми прямої інтервенції агресивного сусіда. А десь усе обмежується лише теоретичними диспутами. Втім, мапа переконує, що територіальні суперечки – реальна дійсність, а не предмет історії.

Але хоча й тліють давні конфлікти чи виникають нові, недавніми роками деякі суміжні держави зуміли врешті дійти згоди. Як, наприклад, Буркіна-Фасо та Нігер у 2013 році, Чилі та Перу в 2014 році, Індія та Бангладеш у 2015 році.

До слова, Україна аж ніяк не з власної ініціативи була втягнута у територіальні суперечки ще до 2014. Згадаймо перший прояв російської агресивності стосовно остова Тузла та судовий процес щодо острову Зміїний. А у майбутньому можуть виникнути негаразди через досі не завершену демаркацію кордонів з сусідніми державами.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply