Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Терористи в ОРДЛО утримують 81-го громадянина України

Автор:

|

Травень 16, 2019

|

Рубрика:

Терористи в ОРДЛО утримують 81-го громадянина України

Українська сторона має підтверджену документальними свідченнями інформацію про утримуваних в ОРДЛО 81-го громадянина  України. Про це йдеться в оприлюдненому у четвер звіті уповноваженого Президента України з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірини Геращенко, повідомляє Укрінформ.

“На сьогодні ОРДЛО підтверджує лише утримання 27 громадян України (з них 12 – ОРЛО, 15 – ОРДО). Українська сторона має підтверджені документальними свідченнями (відео, фото, ЗМІ і т.д.) інформацію про утримуваних в ОРДЛО 81 особу (з них 69 – ОРДО, 12 – ОРЛО)”, – йдеться у звіті. Як зазначається, з початку антитерористичної операції у 2-14 році вдалось знайти/звільнити 3240 осіб. З 27 серпня 2015 року, коли було розпочато офіційний облік СБУ, в рамках гуманітарної підгрупи ТКГ вдалося звільнити близько 150 українців. У грудні 2017 року вдалося звільнити найбільше – 74 особи із окупованого Донбасу. У 2018 році вдалось звільнити лише одного військовослужбовця з окупованого Донецька і двох військовослужбовців з РФ.

За словами Геращенко, звільнені заручники у 2017 році та деякі члени їх родин за ініціативи Президента України пройшли обстеження та лікування в ДНУ «НПЦ ПКМ» ДУС та госпіталях, отримали разову грошову допомогу. Окрім того, у рамках роботи гуманітарної підгрупи ТКГ з січня 2018 р. представникам РФ та ОРДЛО було передано українською стороною 18 листів щодо звільнення політв’язнів Кремля в обмін на засуджених в Україні громадян РФ (у форматах 23 на 23, 25 на 25), десятки листів щодо звільнення заручників з ОРДЛО (останній у форматі 19 на 72).

Геращенко вкотре наголосила, що тюрми, розташовані та території РФ, окупованому Криму та на Донбасі, залишаються закритими для міжнародних гуманітарних місій. “Це зони катувань і тортур, сексуального насильства. РФ продовжує блокувати доступ до українців місій МКЧХ, Моніторингової місії ООН з прав людини та ОБСЄ аби приховати сліди своїх злочинів”, – підкреслила Геращенко.

За її словами, українська сторона також неодноразово зверталась за інформацією про місця утримання 13 заручників, доля яких наразі невідома. Вони знаходились у полоні 2014-2015 рр. у НЗФ на окупованому Донбасі, а факт їх утримування підтверджувались ОРДЛО у Мінську.

“У нас є всі підстави вважати, що вони могли бути закатованими і вбитими, як і І.Турков, тіло якого було ідентифіковано за ДНК”, – зазначається у звіті.

У звіті також повідомляється, що за даними Служби безпеки України, зниклими безвісти на Донбасі вважаються 258 осіб.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply