Новини для українців всього свту

Saturday, May. 8, 2021

Телефонні перемовини «Нормандської четвірки»

Автор:

|

Квітень 18, 2017

|

Рубрика:

Телефонні перемовини «Нормандської четвірки»

Вони відбулися на рівні лідерів держав, повідомляє 18 квітня сайт Президента України.  Петро Порошенко, Федеральний канцлер Німеччини Анґела Меркель, Президент Франції Франсуа Олланд і Президент Росії Володимир Путін обговорили поточну ситуацію на Донбасі та перспективи вирішення конфлікту.

Співрозмовники, зокрема, закликали сконцентрувати зусилля аби якнайшвидше звільнити та обміняти затриманих за принципом «всіх на всіх». Підтверджено також готовність і надалі сприяти імплементації Мінських угод. А перш за все у сферах, що стосуються «як безпекових, так і політичних аспектів врегулювання». Учасники перемовин привітали згоду щодо відновлення режиму припинення вогню, який було домовлено запровадити з нагоди Великодня, та засудили погрози спостерігачам Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Президенту Франсуа Олланду висловлено подяку за його зусилля в організації перемовин у цьому форматі. Лідери держав сподіваються, що «Нормандська четвірка» працюватиме й після президентських виборів у Франції.

Нагадаємо, наприкінці березня Тристороння контактна група (ТКГ) у Мінську домовилася про чергове, цього разу – Великоднє, замирення на Сході України. Воно повинно було початися 1 квітня. Однак обстріли тривають, у чому учасники конфлікту звинувачують один одного. 12 квітня на своєму черговому засіданні ТКГ підтвердила прихильність рішенню про повне припинення вогню напередодні Великодніх свят. Зранку 18 квітня, прес-центр штабу АТО повідомив про подальше загострення ситуації та збільшення числа обстрілів.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply