Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 6, 2022

Там де давно не було виборів

Автор:

|

Травень 06, 2018

|

Рубрика:

Там де давно не було виборів

Їх проводять після тривалих перерв у неділю, 6 травня, у двох країнах. Ліванці обирають парламент вперше за дев’ять років. Роблять це за новою пропорційною системою, прийнятою після тривалих суперечок і компромісів за списками політичних сил. Депутатські мандати розподіляться пропорційно числу отриманих голосів.

Оглядачі відзначають, що реальні шанси потрапити до парламенту має ісламістський рух «Хезболла», який у США і низці інших країн оголошено терористичною організацією. Його представники вперше пройшли в ліванський законодавчий орган у 1990-х роках.

Ліван часто називають вельми нестабільною державою через проживання там представників численних народностей і релігійних громад, значний вплив іноземних країн і наявність величезного числа біженців.

А у Тунісі цього ж дня вперше за сім років проходять вибори до місцевих органів влади. Їх кілька разів переносили, відколи у 2011 році під час «арабської весни» був повалений президент країни Зін аль-Абідін Бен Алі. Висунуло понад 57 тисяч кандидатів. Багато з них балотуються вперше. Близько 49 відсотків кандидатів становлять жінки. За порядком пильнують близько 60 тисяч поліцейських і солдатів.

Світлина АР: підготовка до голосування в Лівані.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply