Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Таліби в Афганістані висувають умови

Автор:

|

Березень 13, 2018

|

Рубрика:

Таліби в Афганістані висувають умови

Міністр оборони США Джеймс Меттіс у вівторок, 13 березня, прибув до Кабула. Про цей візит з міркувань безпеки завчасно не оголошували. А його основною метою експерти вважають наміри зміцнити позиції США у війні, яка триває вже 16 років.

Окрім того, очільник Пентагону повинен оцінити перспективи залучення талібів до мирних переговорів з афганською владою. Перед тим, як приземлитися в столиці Афганістану, він заявив журналістам, що Сполучені Штати вже впродовж кількох місяців бачать ознаки інтересу до переговорів з боку талібів.

У Джеймса Меттіса також заплановано зустрічі з президентом Афганістану Ашрафом Гані та з американськими військовими, включаючи генерала Джона Ніколсона, головнокомандувача США в Афганістані. 28 лютого Гані запропонував дозволити талібам створити політичну партію і сказав, що буде працювати над усуненням санкцій відносно угруповання бойовиків, а також створювати інші стимули, якщо таліби підуть на мирні переговори з урядом.

У свою чергу, за оцінкою міністра, бойовики повинні визнати уряд в Кабулі і поважати верховенство закону. Але таліби досі виключали прямі перемовини з прозахідним урядом, який, за їхніми словами, є незаконним. Угруповання наполягає на тому, що буде вести переговори тільки з Сполученими Штатами, які воно називає «іноземними окупаційними силами». Таліби також стверджують, що сили НАТО повинні піти до того, як переговори почнуться .

Світлина Reuters.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply