Новини для українців всього свту

Sunday, Apr. 18, 2021

Сибір охоплений небувалими пожежами

Автор:

|

Квітень 28, 2017

|

Рубрика:

Сибір охоплений небувалими пожежами

Вогнем у цих краях нікого не здивуєш. Регулярно горить трава, палають ліси. Але цього разу сталося щось справді аномальне.

По-перше, погода. В Іркутській та Красноярської областях температура повітря сягає 26 градусів тепла. І це у Сибіру, який традиційно асоціюється з холодами. А ще віють сильні вітри, що сприяють швидкому поширенню вогню.

По-друге величезні масштаби пожеж. У п’ятницю, 28 квітня, режим надзвичайної ситуації оголошений на всій території Сибірського федерального округу. Горить навіть там, де за логікою не повинно б горіти. Сьогодні іркутська влада повідомила, що вогонь знищив Бубнівку Киренського району. Там було 86 будинків і мешкало 435 людей. І що дивовижно, розташоване це село на одному з островів великої ріки Лени. Тобто, полум’я сюди вітер ніяк не міг занести.

І нарешті, по-третє. Мешканці Сибіру наввипередки самі підпалюють траву. Є такий давній метод, коли з вогнем борються вогнем. Контрольовано випалюють траву довкола населеного пункту і тоді пожежа не може поширитися по уже вигорілій землі. Люди впевнені, що, якщо не підпалять навколо свого села, коли вітер дме у бік сусідів, то сусіди підпалять першими. 28 квітня в Іркутській області вже затримали двох передбачуваних паліїв трави.

Світлини з сайту ВВС.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply