Новини для українців всього свту

Monday, May. 23, 2022

Свято під посиленою охороною

Автор:

|

Травень 09, 2017

|

Рубрика:

Свято під посиленою охороною

9 травня в Україні відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Його встановлено як державне свято після ухвалення 9 квітня 2015 року Верховною Радою закону «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років». У концептуальний задум тоді було закладено необхідність переосмислення подій Другої світової війни, руйнування радянських історичних міфів, а також вияв солідарності та бойового братерства усіх Об’єднаних Націй. Звідси і гасло пам’ятних днів 8-9 травня – «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо».

Під час Другої світової війни в Україні загинуло, за різними оцінками, від 8 до 10 мільйонів людей, з них близько 5 мільйонів цивільного населення. 2,2 мільйона було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини.

Сьогодні у Києві правоохоронці вдалися до безпрецедентних заходів безпеки. Особливо у тих кварталах, де повинен побувати Президент Петро Порошенко. Встановлено огорожі та рамки металошукачів. У людей оглядають речі. Рух транспорту обмежено. Під час заходів 9 травня у столиці порядок забезпечують близько 7 тисяч правоохоронців. Поліція звернулася із закликом не влаштовувати провокацій та не використовувати заборонену символіку.

About Author

news