Новини для українців всього свту

Sunday, May. 9, 2021

Свободи слова в Україні стало трішки більше

Автор:

|

Квітень 26, 2017

|

Рубрика:

Свободи слова в Україні стало трішки більше

Принаймні, так твердить дослідження World Press Freedom Index. Його результати у середу, 26 квітня, оприлюднила міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» (Reporters Without Borders – RSF). Автори проаналізували рівень свободи засобів масової інформації та умови для роботи журналістів у 180 країнах світу.

Україна, порівняно з показниками 2015 року, піднялася на п’ять позицій. Та все ж займає не надто високе 102-е місце.

У доповіді відзначається,  що інформаційна війна з Росією залишається для України джерелом занепокоєння. «У 2016 році влада знову виявилися безсилою, щоб захистити ЗМІ від атак, таких, як убивство журналіста Павла Шеремета, публікація персональних даних тисяч журналістів, звинувачених у «зраді», і підпал штаб-квартири телеканалу «Інтер». У беззаконних районах на сході, контрольованих сепаратистами, досі немає критично налаштованих журналістів та іноземних спостерігачів», – вважають експерти RSF.

Росія в рейтингу залишилася на 148-му місці. США опустилися на дві сходинки і стали 43-ми. Захисники журналістських прав вказують на демократичні країни, де рівень свободи преси знизився. Вони наголошують, що це найбільше помітно там, де «торжествує модель авторитарного сильного лідера». Як приклади названо Польщу, Угорщину і Туреччину.

Перші сходинки рейтингу займають Норвегія, Швеція, Фінляндія, Данія та Нідерланди, де журналісти користуються найбільшою свободою. На останньому місці опинилася Північна Корея.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply