Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Світ попрощався з Гельмутом Колем

Автор:

|

Липень 01, 2017

|

Рубрика:

Світ попрощався з Гельмутом Колем

У будівлі Європарламенту в Страсбурзі у суботу, 1 липня, відбулася церемонія прощання з колишнім канцлером Німеччини Гельмутом Колем. Вона тривала дві години, протягом яких лідери різних країн та очільники структур Європейського союзу говорили про заслуги покійного в об’єднанні Німеччини і всієї Європи. Колишній президент США Білл Клінтон наголосив, що Гельмут Коль прагнув створити світ, у якому пріоритет віддається співпраці, а не конфліктам, і в якому ніхто не домінує.

Президент України Петро Порошенко, який теж брав участь у церемонії вшанування пам’яті видатного політика, сказав: «Сьогодні тут, у Страсбурзі, Німеччина, Європа і весь світ прощалися із великим німцем, великим Канцлером, який об’єднав Німеччину. Великим лідером об’єднаної Європи і великим другом України, який бачив Україну і український народ в родині європейських народів».

Це була перша загальноєвропейська офіційна церемонія прощання з державним діячем в історії Європейського Союзу. Гельмут Коль очолював уряд ФРН з 1982 по 1998 роки. Саме під час його перебування на посаді федерального канцлера відбулося возз’єднання Німеччини. Він помер 16 червня на 88-му році життя в своєму будинку в місті Людвігсхафен.

Світлини: вгорі – загальноєвропейська офіційна церемонія прощання; внизу – Петро Порошенко зробив запис у Книзі співчуттів.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply