Новини для українців всього свту

Friday, Jul. 1, 2022

Судилище над українською книгою

Автор:

|

Листопад 02, 2016

|

Рубрика:

Судилище над українською книгою

1102___07-12

Зрозуміло, що офіційно Кремль таке формулювання не застосовує. Але наміри російської влади зрозумілі. У середу, 2 листопада, Міщанський суд Москви розпочав розглядати по суті кримінальну справу проти директора московської Бібліотеки української літератури Наталії Шаріної. Їй інкримінують порушення російського законодавства за статтями про розпалювання ненависті й ворожнечі, а також розтрату коштів.

Торік у жовтні в бібліотеці і в квартирі директора пройшли обшуки. Вилучено понад два десятки книг. Експерти твердять, що знайшли у текстах ознаки екстремізму. Хоча сама Наталія Шаріна переконливо доводила, що вся література, яка є в бібліотеці, видана офіційними видавництвами, жодного самвидаву нема! Український дипломат Володимир Єльченко, який у 2010 році був послом України в Росії, в інтерв’ю «Радіо Свобода» сказав: «Ставлення до Бібліотеки української літератури з боку російської влади ще до всіх останніх подій було аж ніяк не позитивним. Інша справа, що нам все ж таки вдавалося переконати владу, що не можна цю бібліотеку закривати, тому що вона єдина в своєму роді».

Фактично, бібліотеку намагаються закрити. І суд над директором за надуманими звинуваченнями проводять лише для того, щоб вороже налаштувати громадську думку проти української книги. А сам фонд общипають і зроблять відділенням, наприклад, бібліотеки іноземної літератури. Що ж стосується Наталії Шаріної, то правозахисний центр «Меморіал» визнав її політв’язнем.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply