Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 7, 2022

Суддя-утікач Микола Чаус усе ще у Молдові

Автор:

|

Квітень 24, 2017

|

Рубрика:

Суддя-утікач Микола Чаус усе ще у Молдові

І органам українського правосуддя ніяк не вдається його звідти забрати. Чергова новина з цього приводу надійшла у понеділок, 24 квітня. Спеціалізована антикорупційна прокуратура України (САП) повідомила у мережі Facebook, що суд Молдови розгляне питання про запобіжний захід для Миколи Чауса та його екстрадицію цього тижня.

Нагадаємо, що 9 серпня 2016 року представники Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) під процесуальним керівництвом прокурорів САП викрили суддю Дніпровського районного суду міста Києва Миколу Чауса на хабарі у $ 150 тисяч. Цей факт викликав жвавий суспільний резонанс, оскільки гроші  були закопані на городі у скляних банках. Однак заарештувати упійманого «на гарячому» не змогли – за своїм статусом він був недоторканним. 6 вересня 2016 року Верховна Рада дала згоду на затримання та арешт, проте Микола Чаус вже встиг на той час покинути територію України. Якийсь час він невідомо де переховувався, аж доки не був виявлений у Молдові.

Клопотання про затримання та видачу судді-утікача для здійснення правосуддя в Україні було передано молдавській стороні 18 січня 2017 року, а 6 березня 2017 року детективи НАБУ особисто відвезли документи для здійснення процедури екстрадиції у в прокуратуру Молдови. Однак Микола Чаус і далі у Кишиневі.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply