Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Суд відмовився заблокувати закон про державну мову України

Автор:

|

Травень 11, 2019

|

Рубрика:

Суд відмовився заблокувати закон про державну мову України

Окружний адміністративний суд Києва відхилив позов громадської організації «Інститут правової політики та соціального захисту імені Ірини Бережної» до голови Верховної ради України Андрія Парубія про заборону підписувати закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

На думку суду, протиправність дій Парубія не була доведена, «тому що не було надано жодного доказу на підтвердження такої обставини».

Громадська організація «Інститут правової політики та соціального захисту імені Ірини Бережної» просила суд заборонити спікеру Ради і депутатам або співробітникам апарату парламенту підписувати закон, направляти його на підпис або офіційно публікувати його.

Закон про українську мову як єдину державну був прийнятий Верховною радою України 25 квітня. Згідно з ним, українською мовою повинен володіти кожен громадянин країни, а також всі претенденти на отримання громадянства, на особисте спілкування і релігійні обряди норми не поширюються. За порушення закону передбачається адміністративна відповідальність, за наругу над державною мовою або нехтування ним – кримінальна. Після прийняття законопроекту в другому читанні депутати від партії «Опозиційний блок» Олександр Вікул і Вадим Новінський подали до Верховної Ради проект поставлення про скасування результатів голосування.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply