Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 31, 2023

Суд: в усіх середніх школах Латвії викладання має вестися державною мовою

Автор:

|

Квітень 23, 2019

|

Рубрика:

Суд: в усіх середніх школах  Латвії викладання має вестися державною мовою

Конституційний суд Латвії визнав конституційним рішення про переведення шкіл національних меншин, в тому числі російських, повністю на латиську мову навчання. Про це повідомляє новинний портал Delfi.

У рішенні йдеться, що рамкова конвенція про захист національних меншин, згідно з якою будь-яка людина має право вивчати свою рідну мову, не вказує, в якому обсязі держава реалізує це право. У суді зазначили, що в Європі домінує державна мова освіти з окремими предметами рідною мовою. У квітні минулого року президент Латвії Раймонд Вейоніс підписав закон про те, що після 2021 року в усіх середніх школах  країни викладання має вестися латиською мовою. Йдеться в тому числі про російські школи. Після цього в Ризі пройшли акції проти зміни мови викладання у російських школах.

Нагадаємо, в 2004 році в Латвії пройшла реформа освіти в школах нацменшин. Була введена двомовна система навчання, при якій в старших класах шкіл російською мовою викладалося 40% предметів. Реформа викликала масові акції протесту. Проти неї виступали представники російськомовної меншини, а також деякі політики, зокрема, колишній мер Риги Ніл Ушаков.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply