Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

Суд в Києві визнав незаконною націоналізацію «ПриватБанку»

Автор:

|

Квітень 18, 2019

|

Рубрика:

Суд в Києві визнав незаконною націоналізацію «ПриватБанку»

Розгляд позову Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету Міністрів тривав майже два роки. 18 квітня Окружний адміністративний суд Києва визнав договір про продаж акцій «ПриватБанку» державі недійсним, а дії відповідачів – протиправними. У рішенні сказано, що процедура націоналізації була проведена з численними порушеннями, що призвело до неправомірного втручання держави в право володіння акціонерів банку. Серед іншого В Окружному адміністративному суді Києва пояснили своє рішення стосовно визнання незаконною націоналізації ПриватБанку тим, що відповідачі у цій справі не довели правомірність віднесення банку до категорії неплатоспроможних.

У Нацбанку України, який був відповідачем у цій справі, заявили про підготовку апеляції на рішення суду. Адже воно підриває фінансову стабільність і завдає шкоди міжнародному іміджу країни, впевнені представники регулятора. Заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова додала, що націоналізація була підтримана Радою національної безпеки і оборони України, а також урядом, щоб зберегти кошти громадян. За її словами, зворотна процедура в цьому питанні неможлива.

Висловився з цього приводу і Прем’єр-міністр України.  “Я підтримую позицію Національного банку та Мінфіную По-перше, це рішення не вступило у законну силу. По-друге, воно має бути оскаржене відповідно до процедур, і те, що я бачив інформацію НБУ та Міністерства фінансів, то вони абсолютно упевнені у своїй правоті”, – сказав Гройсман.

Націоналізація «ПриватБанку» була проведена в кінці 2016 року в тому числі за пропозицією його акціонерів. Він був визнаний неплатоспроможним, а докапіталізація кредитної установи обійшлася державі майже в шість мільярдів доларів.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply