Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 19, 2021

Стали відомі подробиці, як з ПриватБанку вивели $5,5 млрд

Автор:

|

Квітень 20, 2019

|

Рубрика:

Стали відомі подробиці, як з ПриватБанку вивели $5,5 млрд

Колишнім власникам «ПриватБанку» Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову вдалося вивести з його рахунків $5,5 млрд завдяки тому, що Нацбанк не побачив різниці між українськими відділеннями банку та його філією на Кіпрі. Про це йдеться в матеріалі Центру по дослідженню корупції та організованої злочинності (Organized Crime and Corruption Reporting Project), який посилається на висновки міжнародної детективної компанії Kroll, повідомляє Укрінформ. OCCRP зазначає, що доповідь компанії Kroll, на підставі якої вони прийшли до висновку щодо схеми ПриватБанку, була зроблена на основі аналізу власної звітності банку.

“Гроші виводилися через дочірню установу “ПриватБанку” на Кіпрі. Схема дозволяла приховувати факт, що гроші зникали, тому що Національний банк України розглядав кіпрську філію “ПриватБанку” так само, як і його українські відділення, не розрізняючи їх. Тому чиновники так і не встановили, що готівка, яка скеровувалася на Кіпр, покидала Україну. Між тим регулятори на Кіпрі або не змогли побачити, що банківські перекази на загальну суму 5,5 млрд доларів були підкріплені фіктивними контрактами, або ж не вжили необхідних заходів, щоб перешкодити цим переказам, відзначають розслідувачі.

Як повідомлялося,  уряд України за пропозицією НБУ і колишніх акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, 18 грудня 2016 року прийняв рішення про націоналізацію банку. На його докапіталізацію в цілому держава витратила понад 155 млрд гривень. Як заявили в НБУ, до націоналізації ПриватБанку завдали шкоди мінімум на $5,5 млрд.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply