Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

США вийшли з ядерної угоди з Іраном

Автор:

|

Травень 08, 2018

|

Рубрика:

США вийшли з ядерної угоди з Іраном

Відповідний меморандум Президент Дональд Трамп підписав у вівторок, 8 травня. Йдеться тут про Спільний всеосяжний план дій (СВПД), що був укладений між Іраном і шістьма країнами (США, Росією, Китаєм, Великою Британією, Францією, Німеччиною) у 2015 році.

Це було ще у період президентства Барака Обами. А новий господар Білого дому назвав угоду з Іраном в її нинішньому вигляді неприйнятною, зазначивши, що вона допускає можливість обману з боку Тегерана, який може продовжити збагачення урану. Дональд Трамп навіть оголосив про наявність «безсумнівних доказів» того, що Іран, всупереч своїм обіцянкам, продовжує розробляти ядерну зброю. Президент США також пообіцяв, що Вашингтон введе проти Ірану економічні санкції «на найвищому рівні».

Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що Франція, Німеччина і Великобританія шкодують про вихід США з угоди з Іраном. Голова Європейської ради Дональд Туск зазначив, що рішення Дональда Трампа вимагає єдиної реакції країн Євросоюзу, лідери яких мають намір обговорити цю тему наступного тижня.

Світлина Reuters.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply