Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 26, 2021

США ввели санкції проти китайських виробників суперкомп’ютерів

Автор:

|

Червень 22, 2019

|

Рубрика:

США ввели санкції проти китайських виробників суперкомп’ютерів

Міністерство торгівлі США внесло в «чорний список» ще п’ять китайських технологічних компаній через загрозу національній безпеці. Більшість з них займаються виробництвом суперкомп’ютерів, повідомляє PC World.

Адміністрація Трампа включила кілька провідних компаній КНР в список підприємств, з якими американським компаніям заборонено вести бізнес. Наразі найвідомішим учасником цього списку є Huawei.

Серед нових учасників в цьому списку є THATIC, спільне підприємство AMD, створене в 2016 році з урядом Китаю для ліцензування чіпа x86 для використання в Китаї. Решта компаній, додані в список, – розробники інтегральних схем Chengdu Haiguang, а також Higon, Sugon і Інститут обчислювальної техніки Wuxi Jiangnan. Деякі з цих компаній були включені в список виробників суперкомп’ютерів Top500. Наприклад, Sugon випустив Advanced Computing System (PreE), 43-й найпотужніший суперкомп’ютер у світі станом на червень 2019 року. PreE Sugon використовує понад 160 000 ядер Hygon Dhyana, чипа, створеного в партнерстві THATIC і AMD.

Sugon, Інститут обчислювальних технологій Wuxi Jiangnan і Національний університет оборонних технологій беруть участь в розробці суперкомп’ютерів класу exascale, які, на думку уряду США, можуть використовуватися або використовуються у військових цілях.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply