Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 22, 2022

США та Китай за крок до нового витка торгівельної війни

Автор:

|

Травень 06, 2019

|

Рубрика:

США та Китай за крок до нового витка торгівельної війни
Заступник прем’єра Держради КНР Лю Хе

Рішення США до кінця тижня підняти з 10% до 25% тарифи на імпортовану з Китаю продукцію на загальну суму $200 млрд, про яке написав у Twitter Дональд Трамп, викликало суттєвий резонанс, насамперед у Китаї. Крім обвалу на біржі та падіння курсу юаня до долара, новина вплинула на відбудову добрих взаємин між країнами.

Заступник прем’єра Держради КНР Лю Хе прибуде до Вашингтона в четвер — на три дні пізніше запланованого терміну, проте продовжить перебування в США тільки на один день, повідомило видання South China Morning Post з посиланням на свої джерела в понеділок. Раніше The Washington Post навело думку своїх поінформованих джерел, що через оголошення президентом Дональдом Трампом нових тарифів на китайські товари візит китайської делегації на чолі з Лю Хе для переговорів щодо торговельної угоди може бути скасований. Тепер можливість укладення торгівельної угоди між США і Китаєм в травні викликає сумнів, пише The Washington Post. Причиною введення нових мит, пише газета, може бути те, що Трамп вважає, ніби китайська сторона намагається внести зміни в практично готову угоду.

Так, президент написав у неділю в твіттері: “Торгова угода з Китаєм триває, але занадто повільно, так як вони намагаються передомовитися. Ні!”.

Газета відзначає, що, хоча китайські представники погодилися збільшити закупівлі американської продукції, вони не хочуть йти на серйозні поступки щодо ключових претензій США, в тому числі з питання про субсидії, які Пекін виділяє своїм привілейованим компаніям. Зі свого боку, китайські чиновники наполягають на тому, щоб США скасували всі тарифи, які вони ввели в минулому році, але Трамп поки відмовляється це зробити.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply