Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

США оголосили категоричну позицію щодо присутності Китаю в Арктиці

Автор:

|

Травень 07, 2019

|

Рубрика:

США оголосили   категоричну позицію щодо присутності Китаю в Арктиці

МЗС Китаю назвав заяви держсекретаря США Майкла Помпео на Арктичній раді у Фінляндії з приводу планів КНР на Північний Льодовитий океан, в яких йшлося про «мілітаризацію, взаємні територіальні претензії і агресивну поведінку» Пекіна в цьому регіоні, такими, що не відповідають дійсності. Про це сьогодні, 7 травня, повідомив на брифінгу офіційний представник МЗС КНР Ген Шуан.

«Китай готовий об’єднати зусилля з іншими зацікавленими сторонами задля вивчення, захисту і експлуатації Північного полюса, внести власний внесок заради миру, стабільності та сталого розвитку цього регіону. Звинувачення окремих представників американської сторони абсолютно не відповідають дійсності, повністю спотворюючи ситуацію зі співробітництва в Арктиці », – заявив Ген Шуан. Він підкреслив, що КНР дотримується відкритої політики і має намір діяти з урахуванням інтересів всіх сторін, що займаються освоєнням Північного полюсу. Пекін, за словами дипломата, готовий дотримуватися всіх норм міжнародного права, а також захищати екологію цього регіону.

 6 травня на засіданні Арктичної ради міністерського рівня держсекретар США Майкл Помпео заявив наступне:

«На Північному морському шляху Москва вже у незаконний спосіб вимагає, щоб інші країни запитували дозвіл на проходження, пускаючи на борт іноземних кораблів російських лоцманів під загрозою застосування військової сили і потоплення тих, хто не виконує цю вимогу. Ці провокаційні дії є частиною моделі агресивної поведінки Росії в Арктиці », – заявив він. Потім Помпео перейшов до Китаю, який, як він зауважив, «вже розробляє маршрути морських шляхів в Північному Льодовитому океані», «для забезпечення постійної присутності сил безпеки Китаю в Арктиці». Держсекретар США нагадав, що Пентагон опублікував доповідь, де стверджується, що Пекін може використовувати своїх цивільних дослідників в Арктиці для «посилення своєї військової присутності, включаючи розміщення підводних човнів в регіоні як засіб стримування ядерної атаки».

«Дії Китаю викликають сумніви щодо його намірів. Чи хочемо ми, щоб Північний Льодовитий океан перетворився в нове Південно-Китайське море, що буде пов’язане з мілітаризацією і взаємними територіальними претензіями? … Я думаю, що відповідь очевидна », – підсумував Помпео.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply