Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

США і Британія звинуватили Росію і режим Асада в атаках на лікарні в Сирії

Автор:

|

Травень 18, 2019

|

Рубрика:

США і Британія звинуватили Росію і режим Асада в атаках на лікарні в Сирії

Території в північно-західній частині Сирії формально знаходяться під захистом російсько-турецької угоди, укладеної у вересні минулого року. Незважаючи на це, сили режиму Башара Асада, підтримувані Російськими військами, почали наступ на останній оплот сирійських повстанців. В ООН кажуть, що в цій зоні зараз знаходяться близько 3 мільйонів мирних жителів, повідомляє Голос Америки.

«Оскільки нам відомо, що Росія і Сирія є єдиними країнами, що здійснюють авіаційні польоти в цій місцевості, то який висновок… чи були це російські та сирійські ВПС?» – сказала на засіданні Радбезу ООН постпред Великобританії Карен Пірс.

Джонатан Коен, в.о. постпреда США в ООН, поклав відповідальність за проведення атак на лікарні на Росію і Сирію. Коен заявив, що його стривожив той факт, що кілька лікарень, які зазнали бомбардування, перебували в спеціальному списку, який був створений ООН і Росією для того, щоб захистити ці установи від атак.

Російський постпред Василь Небензя заявив, що російські та сирійські військові не ставили собі за мету руйнування цивільної інфраструктури і вбивство мирного населення. Крім того, він засумнівався в джерелах, яким скористалася ООН для розслідування нападів на лікарні.

«Ми категорично відкидаючи звинувачення в порушенні міжнародного гуманітарного права … Наша мета – терористи», – заявивши Небензя.

Провінція Ідліб на північному заході Сирії залишається останнім оплотом різних супротивників режиму Асада. Найбільш могутньою вважається джихадистська угруповання «Тахрір аль-Шам», яка в минулому носила назву «Фронт ан-Нусра» і до 2016 року входила до складу «Аль-Кайди».

Марк Лоукок, заступник генсека ООН з гуманітарних питань, на засіданні Радбезу уточнив, що Він не знає, хто саме несе відповідальність за напади. За його словами, «як мінімум кілька із цих атак були явно організовані людьми, які мають доступ до новітніх видів складних озброєнь, включаючи сучасні ВПС і так звану “розумну зброю”. За даними Лоукока, через ці напади 49 медичних установ призупинили свою діяльність зі страху бути атакованими. Крім того, в північно-західній Сирії було зруйновано 17 шкіл, і ще більше навчальних закладів було закрито. Лоукок додав, що за останні три тижні в регіоні загинули 160 осіб, і як мінімум 180 000 були евакуйовані.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply