Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 24, 2021

Спроба врятувати імідж Польщі

Автор:

|

Лютий 07, 2018

|

Рубрика:

Спроба врятувати імідж Польщі

Інтернет-видання «Український тиждень» 7 лютого повідомляє, що парламентська опозиція у Польщі має намір підготувати нові поправки до закону про Інститут національної пам’яті, щоб пом’якшити загострені ним відносини із західними партнерами. Про це заявив колишній міністр закордонних справ Польщі, а нині – лідер партії «Громадянська платформа» Ґжеґож Схетина. Він наголосив, що закон у нинішньому своєму вигляді викликає «здивування наших найважливіших союзників». У тому числі – у США.

«Ми оголосимо про поправки до цього закону щодо найбільш критичних моментів, які створюють жахливу картину історичної політики Польщі і всього того, що сталося у польському парламенті, і було санкціоновано президентом Дудою», – сказав лідер Громадянської платформи.

Нагадаємо, 6 лютого президент Польщі підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам’яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У тому числі передбачено кримінальну відповідальність за заперечення так званих «злочинів українських націоналістів проти поляків».

До слова, свого часу Ґжеґож Схетина заявив, що концтабір Освенцим звільнили українці, оскільки на цьому напрямі наступав Перший Український фронт. Ці слова тоді викликали істеричне обурення у Росії.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply