Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 20, 2021

Спроба перейменувати Македонію не вдалася

Автор:

|

Жовтень 01, 2018

|

Рубрика:

Спроба перейменувати Македонію не вдалася

За попередніми даними, на які посилаються електронні ЗМІ у понеділок, 1 жовтня, консультативний референдум з перейменування країни у «Північну Македонію» буде визнано таким, що не відбувся. Це при тому, що понад 91% громадян, які взяли участь у ньому в неділю, підтримали ідею перейменування держави заради вступу до Євросоюзу і НАТО. Але явка виявилася надто низькою – близько 37%. А щоб голосування вважалося результативним, потрібно було 50%.

Референдум проводився з метою вирішити багаторічну суперечку з сусідньою Грецією, яка виступає проти того, щоб колишня югославська республіка Македонія мала таку ж назву, як і одна з грецьких областей. Офіційні Афіни побоюються й територіальних претензій. Відтак Греція свого часу блокувала вступ Македонії у Євросоюз і НАТО, а якщо диспут вдалося б вирішити, це відкрило б дорогу в обидва альянси.

Ідею зміни назви, яку активно обстоює нинішній прем’єр-міністр Македонії Зоран Заєв, не підтримують македонські націоналісти, включаючи і президента країни. Вони закликали населення бойкотувати референдум і досягли в цьому успіху.

Світлина Reuters.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply