Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Справа про дві сотні ядерних випробовувань

Автор:

|

Жовтень 10, 2018

|

Рубрика:

Справа про дві сотні ядерних випробовувань

Інформаційна агенція AFP в середу, 10 жовтня, з посиланням на полінезійського активіста, колишнього президента Французької Полінезії Оскара Темарі, повідомила, що проти Франції подано позов до Міжнародного кримінального суду (МКС) у Гаазі у зв’язку з наслідками ядерних випробувань в Полінезії.

Французька Полінезія отримала статус заморської території Франції у 1946 році. Уродженці островів, які входять до цього адміністративно-територіального утворення, отримали французьке громадянство. У 2004 році цьому регіонові надали статус заморського співтовариства. А зараз він звинувачує Францію у злочинах проти людяності.

За словами Оскара Темарі, ядерні випробування, які тут здійснювали впродовж 1960 – 1996 років, стали прямим наслідком колонізації. Загалом за цей період Франція провела понад 200 випробувань. Багато жителів Французької Полінезії скаржилися на захворювання, в тому числі онкологічні.

У 2001 році у Франції постраждалі від ядерних випробувань створили дві організації. В одну з них увійшли військові, які безпосередньо брали участь у випробуваннях. В іншу –  колишні працівники ядерного полігону Муруроа в Полінезії. У 2010 році офіційний Париж прийняв закон про компенсації жертвам ядерних випробувань.

Світлина AFP: Меморіал жертвам ядерних випробувань у Французькій Полінезії, острів Таїті.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply