Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Спільні проекти України і Росії

Автор:

|

Липень 10, 2018

|

Рубрика:

Спільні проекти України і Росії

Інтернет-видання «Економічна правда» у вівторок, 10 липня, оприлюднило фотокопію листа міністра енергетики України Ігоря Насалика на ім’я першого заступника директора корпорації «Росатом» Кирила Комарова, надісланого адресатові раніше. У тексті міститься пропозиція провести зустріч у Брюсселі між 9 і 12 липня. Названо й тему – обговорення спільних проектів у атомній енергетиці.

Аналізуючи цей факт, корпорація ВВС нагадує про колишні плани створення в Україні виробництва тепловидільних елементів (ТВЕЛ) для атомних електростанцій. Проект будівництва в Україні спільного підприємства з виробництва ядерного палива був затверджений урядом у Києві в 2010 році. Партнером української сторони майже в рівних частках повинно було виступити акціонерне товариство «ТВЕЛ», що входить до складу «Росатома». Загальна вартість проекту на той час оцінювалася у $450 млн. У середині 2015 року влада України прийняла офіційне рішення про припинення реалізації цього проекту.

У той же час є інформація, що «Росатом» залишається провідним постачальником палива для атомних станцій України. Як заявив у травні Кирило Комаров, торік на російську компанію припало від 60 до 70 відсотків поставленого українським АЕС палива.

Світлини: вгорі – фотокопія листа, внизу – найпотужніша в Україні Запорізька АЕС.

 

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply