Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 28, 2022

Спільне просування європейської ідеї

Автор:

|

Листопад 18, 2018

|

Рубрика:

Спільне просування європейської ідеї

Президент Франції Еммануель Макрон у неділю, 18  листопада, виступив у Бундестазі з нагоди Народного дня скорботи, який відзначається у Німеччині в пам’ять про жертви тоталітарних режимів та загиблих у війнах і. У своїй першій промові перед німецьким парламентом французький лідер закликав країни Європи до зміцнення загальноєвропейського суверенітету, заявивши: «У Європи, в центрі якої – німецько-французька команда, є зобов’язання і завдання не дати світові скотитися в хаос, а спрямувати його по мирному курсу. Тому Європа повинна стати сильнішою і самостійнішою».

Щоб захистити своїх громадян від ризиків і мати можливість самостійно приймати рішення про власне майбутнє, Європі необхідно більше суверенітету, вважає французький Президент. Цілями Євросоюзу, за його словами, повинні бути, зокрема, створення спільної системи оборони, єдиного бюджету і загальноєвропейського відомства у справах біженців із загальними правилами.

Еммануель Макрон нагадав, що Франція і Німеччина понад 200 років були центром великих європейських конфліктів, а у 1945 році «проявили мужність» і прийшли до примирення, яке стало основою для миру на континенті, що триває вже понад 70 років. З тих пір Париж і Берлін спільно «просувають європейську ідею, яка стала відповіддю на розкол світу і зробила можливим возз’єднання Німеччини».

У числі викликів, з якими зіткнулася Європа, Еммануель Макрон назвав зміну клімату, міграційну політику і цифрову революцію.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply