Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Спілкуватися з Москвою з позиції сили

Автор:

|

Лютий 16, 2017

|

Рубрика:

Спілкуватися з Москвою з позиції сили

Новий очільник Пентагону Джеймс Меттіс провів свою першу на цій посаді зустріч з міністрами оборони країн НАТО. У середу, 15 лютого, на засіданні у Брюсселі він розповів про своє бачення відносин США з Альянсом і Росією. Зокрема, підтвердив, що офіційний Вашингтон має намір поліпшити відносини з Росією, однак це не означає відмови від тактики, де можна вдатися до жорсткої форми діалогу.

Агентство Bloomberg наводить такі слова Джеймса Меттіса: «Ми як і раніше відкриті для можливості відновити співпрацю з Москвою. У той же час ми реалістичні в своїх очікуваннях і докладаємо всіх зусиль, щоб наші дипломати вели переговори з позиції сили». Керівник американського оборонного відомства також заявив, що США не дозволить Росії заявляти про себе голосніше, ніж інші гравці на міжнародній арені.

Водночас новий шеф Пентагону нагадав про намір Вашингтона скоротити прихильність підтримці безпеки Європи, якщо союзники не збільшать свої військові витрати в рамках бюджету НАТО. При цьому наголосив: «…Кожна з ваших столиць повинна продемонструвати підтримку нашої спільної оборони». Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг назвав це дуже чітким сигналом про необхідність справедливого розподілу фінансового тягаря між державами-членами організації з урахуванням нової «політичної реальності в США». Станом на сьогодні з усіх 28 членів Альянсу лише США, Греція, Великобританія, Естонія і Польща довели обсяг своїх відрахувань на оборону до 2 відсотків внутрішнього валового продукту (ВВП).

Світлина Reuters.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply