Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 12, 2022

Спалах напруженості на Близькому Сході

Автор:

|

Липень 23, 2017

|

Рубрика:

Спалах напруженості на Близькому Сході

Як пише 23 липня сайт ВВС, вдала Ізраїлю готова розглянути різні варіанти підтримки безпеки на Храмовій горі. Нагадаємо, що встановлення рамок-металошукачів у цьому священному як для іудеїв, так і для мусульман місці призвела цього тижня до зіткнень з людськими жертвами.

Напередодні провели нараду представники спеціально створеного для консолідації зусиль з мирного врегулювання арабо-ізраїльського конфлікту об’єднання Євросоюзу, США, Росії й ООН , яке для спрощення називають «Близькосхідним квартетом». Вони висловили заклопотаність у зв’язку з ескалацією насилля між палестинцями та ізраїльтянами в Старому місті Єрусалиму і на Західному березі річки Йордан.

Коментуючи в інтерв’ю Арабській службі ВВС питання про рамки-металошукачі на Храмовій горі, ізраїльський генерал-майор Йоав Мордехай сказав: «Ми сподіваємося, що Йорданія та інші арабські країни можуть запропонувати інше рішення». Він наводить, як варіант,  сучасні електронні і кібертехнології, а також наголошую, що питання стосується безпеки, а не політики чи релігії. Висновок із сказаного генералом однозначний – Ізраїль готовий до будь-якого рішення, здатного гарантувати безпеку. Експерти називають це інтерв’ю першою ознакою пом’якшення позиції ізраїльської влади.

На завтра, 24 липня, заплановане засідання Ради Безпеки ООН, де обговорять загострення ситуації на Близькому Сході.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply