Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

Сьогодні – роковини Чорнобильської трагедії

Автор:

|

Квітень 26, 2017

|

Рубрика:

Сьогодні – роковини Чорнобильської трагедії

26 квітня 1986 року відбулася найбільш масштабна техногенна катастрофа в історії людства. З поваги до жертв, яких вона завдала, цю дату оголошено Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф.

Найбільше постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС Україна і Білорусь. Сьогодні  президенти двох сусідніх держав Петро Порошенко і Олександр Лукашенко разом взяли участь у заходах з нагоди скорботної річниці. Вони побували у Чорнобилі, на вже давно закритій станції, вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів, а також поклали кошики з квітами до «Стіни пам’яті» меморіального комплексу «Героям Чорнобиля».

Глави держав виступили з промовами. Віддали данину шани тим, хто долав наслідки катастрофи ціною свого здоров’я і життя. Однак часи нині такі, що не можна замовчувати й проблеми сьогодення. І основна з них – конфлікт на сході України та агресивна політика кремлівського керівництва. Дипломатія ставить свої вимоги й дещо залишається, як мовиться, між рядками.  Але усі зрозуміли, що (чи кого) мав на увазі Петро Порошенко, стверджуючи: «Впевнений, що ми, разом, приборкаємо і цього демона».

Далі Президент України заявив: «Для нас надзвичайно важливо, і я в цьому впевнений, що українсько-білоруський кордон був, є і завжди буде кордоном дружби, кордоном добросусідства, кордоном нашого надійного партнерства. Наголошую, кордоном миру. І ніхто і ніколи Україну і Білорусь не посварить». А далі додав: «Я отримав тверде підтвердження і запевнення від Президента Білорусі. Ніхто і ніколи не зможе втягнути Білорусь у війну проти України.  Цього не допустять миролюбний народ Білорусі та її досвідчений та високодостойний Президент Лукашенко Олександр Григорович».

Своєю чергою високий білоруський гість наголосив, що українці ніколи для білорусів не були чужими людьми, що для нього особисто українська земля не чужа, бо з країв, що між Києвом і Черніговом, почалося коріння його предків. «Ми завжди будемо жити як добрі сусіди – сусідів не обирають, вони від Господа. Тому будьте впевнені, що білоруси були і будуть завжди надійними друзями», – сказав Олександр Лукашенко.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply