Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 31, 2023

Сьогодні – День Соборності України

Автор:

|

Січень 22, 2019

|

Рубрика:

Сьогодні – День Соборності України

Рівно сто років тому – 22 січня 1919 року, було проголошено Акт Злуки. Він знаменував собою об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки і став однією з найвизначніших подій Української революції 1917–1921 років. Як державне свято, День Соборності України офіційно відзначають з 1999 року.

На мосту Патона у Києві понад дві тисячі людей сформували у вівторок, 22 січня, «живий ланцюг». Цю акцію проводять вже 12 років, і нинішня виявилася наймасовішою.

Учасники скандували: «У День Злуки – тримаймося за руки» і «Одна-єдина – Соборна Україна». Наприкінці дійства було запалено фаєри у жовтих і синіх кольорах.

Виступаючи сьогодні на урочистостях з нагоди Дня Соборності України, Президент Петро Порошенко наголосив: «Сто років історичного досвіду заохочують нас до правильних висновків з минулого. Ми знаємо про безпрецедентний масштаб підготовки Кремля до втручання у вибори. І з цим стикаємося, до речі, не лише ми, вся Європа, увесь світ. Але немає сумнівів у мудрості нашого народу, у його єдності на шляху, яким ми йдемо у майбутнє».

Святкові заходи цього дня відбулися по усій Україні.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply