Новини для українців всього свту

Friday, May. 27, 2022

Сьогодні – День Героїв Небесної Сотні

Автор:

|

Лютий 20, 2017

|

Рубрика:

Сьогодні – День Героїв Небесної Сотні

В честь пам’яті при тих, що відстоювали майбутнє України, 20 лютого відбулася панахида у Михайлівському соборі. У ній взяли родини загиблих та Президент України з дружиною. Богослужіння відправив Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Про це повідомляє сайт Президента України. Після вступного слова Патріарха усі помолилися за упокій душ Героїв та успішне майбутнє держави, за яку вони боролися. Надалі Президент разом із дружиною встановив лампадки поблизу портретів загиблих майданівців.

Дещо раніше Петро Порошенко разом з іншими основними керівниками держави провів зустріч із сім’ями Героїв. Зокрема, Президент доручив заснувати іменні стипендії на честь п’яти наймолодших представників Небесної Сотні – Устима Голоднюка, Назара Войтовича, Юрія Поправки, Романа Гурика і Дмитра Максимова.

«Просив би Прем’єр-Міністра і наш Уряд підтримати ініціативу щодо встановлення державних іменних стипендій на честь Героїв Небесної Сотні найкращим студентам, молодим науковцям та учням», – сказав Президент. За його словами, буде доречно встановити такі стипендії у закладах, де вони хотіли навчатися.

Також Петро Порошенко запевнив, що мусимо назавжди увічнити пам’ять про Героїв Небесної Сотні. І одразу ж повідомив – днями розпочалась розробка проекту однойменного Меморіалу.

За повідомленням сайту «Голос Америки», у центрі Вашингтона на Національній Алеї біля меморіалу Лінкольна місцева українська громада, представники церков та громадських організацій, українські дипломати та місцеві мешканці теж вшанували пам’ять загиблих на Майдані.

День Героїв Небесної Сотні українці відзначають 20 лютого в честь подвигу учасників Революції Гідності. Це встановлено указом Президента від 11 лютого 2015 року.

Світлини: Сайт Президента України.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply