Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 28, 2021

Україна звернулась з запитом до Росії про передачу Сенцова, Кольченка, Солошенка, Афанасьєва

Автор:

|

Березень 10, 2016

|

Рубрика:

Україна звернулась з запитом до Росії про передачу Сенцова, Кольченка, Солошенка, Афанасьєва

main

Міністерство юстиції звернулось з пропозицією до Російської Федерації про передачу Україні Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Юрія Солошенка та Генадія Афанасьєва.

Про це сьогодні заявив міністр юстиції України Павло Петренко на засіданні уряду.

Під час проведення засідання уряду прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк нагадав, що вся світова спільнота вболіває за долю незаконно засудженої української льотчиці Надії Савченко та робить все можливе для її звільнення.

Проте Яценюк сказав, що влада не забуває і про інших політичних в’язнів. «Але, крім Надії Савченко, російський режим засудив ряд українських громадян. Це ті політичні в’язні, якими має займатися українська держава. Я доручив міністру юстиції зустрітися з сім’ями Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Юрія Солошенка та Геннадія Афанасьєва з тим, щоб визначити подальші дії української держави щодо захисту їх від незаконного судочинства, яке здійснюється по відношенню до українських громадян», – заявив Яценюк. Також прем’єр-міністр уточнив, що мова йде лише про вже засуджених українських громадян.

Петренко доповів: «Міністерство юстиції України на виконання Конвенції про передачу засуджених осіб звертається до Міністерства юстиції РФ із запитом про передачу цих чотирьох українських громадян на територію України». Також, міністр нагадує, що перебування в російських місцях позбавлення волі українських громадян може зашкодити та становить загрозу їх життю. «Вони знаходяться у важкому стані, деякі мають загрозу для життя», – застерігає Петренко.

Міністерство юстиції підтвердив, що всі потрібні запити вже направлені до РФ, і нам лишається чекати, щоб Росія виконала вимоги конвенції.

Колишнього генерального директора державного підприємства «Виробниче об’єднання «Знам’я» Юрія Солошенка засудили за спробу купити для України вироби, що сприяли б укомплектуванню ПВО. 73-річного громадянина України засудили до шести років ув’язнення.

Нагадуємо, що українського режисера Олега Сенцова та громадського активіста Олександра Кольченка затримали співробітники ФСБ в окупованому Криму на весні 2014 року. Їх було відправлено з Криму на територію РФ та засуджено по сфабрикованому ділу. Їх звинуватили в намаганні організувати теракт і підпалі партійних офісів у Криму. Жодний з них не визнав себе винним.

Генадій Афанасьєв був засуджений до 7 років позбавлення волі по справі «кримських терористів», коли відмовився від своїх показів проти Сенцова та Кольченка, даних під тортурами в СІЗО.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply