Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 5, 2021

РФ протягом місяця розгляне звернення України про передачу Сенцова

Автор:

|

Березень 11, 2016

|

Рубрика:

РФ протягом місяця розгляне звернення України про передачу Сенцова

i

Вчора до міністерства юстиції Російської федерації з клопотанням звернулися представники України стосовно передачі режисера Олега Сенцова та ще трьох ув’язнених українців  Кольченка, Афанасьєва та Солошенка. Мін’юст Росії має розглянути звернення на протязі 30 днів. “Звернення міністерства юстиції України щодо Сенцова, Кольченко, Афанасьєва та Солошенко надійшли 10 березня по факсимільному зв’язку. Термін розгляду документів становить 30 днів”, – повідомили в міністерстві юстиції РФ.

Також обидві сторони розглядають клопотання про передачу 13-ти російських громадян, які були засуджені українською судовою владою до позбавлення волі, для відбування покарання на території Росії. У міністерстві надали роз’яснення, що питання передачі ув’язнених між Росією і Україною регулюється Конвенцією про передачу засуджених осіб 1983 року та Кримінально-процесуальним кодексом Російської федерації.

Нагадаємо, 25 серпня Північно-Кавказький суд в Ростові-на-Дону виніс вирок українському режисерові Олегу Сенцову. Його присудили до 20 років ув’язнення у виправній колонії суворого режиму. Одночасно інший обвинувачений, кримчанин Олександр Кольченко, був засуджений до 10 років позбавлення волі. Їх звинувачують у підготовці терактів на території Криму. Українці свою провину не визнають. Правозахисний рух “Меморіал” називає їх політв’язнями. Олександр Кольченко був перевезений у місто Копєйск Челябінської області, там він знаходиться у штрафному ізоляторі. 24 листопада 2015 Верховний суд Росії залишив без змін вироки Сенцова і Кольченко.

Ще дві постаті цієї справи – Геннадій Афанасьєв і Олексій Чирній – отримали по сім років ув’язнення, так як пішли на співпрацю зі слідчими Росії. Афанасьєв на суді у справі Сенцова і Кольченка повідомив, що надав неправдиві свідчення під тиском. Зараз він відбуває покарання у ВК-31 міста Мікунь, яка відома великою кількістю скарг від правозахисників і самих в’язнів на жахливі умови утримання. Нещодавно суд Росії виніс рішення перевести Афанасьєва ближче до Кримського півострову.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply