Новини для українців всього свту

Monday, May. 23, 2022

Слова президента Литви обурили Мінськ

Автор:

|

Червень 06, 2017

|

Рубрика:

Слова президента Литви обурили Мінськ

6 червня у зв’язку з висловлюваннями Президента Литовської Республіки Далі Ґрибаускайте у Міністерство закордонних справ (МЗС) Білорусі був викликаний Посол Литви. Білоруська сторона зажадала пояснень у зв’язку зі звинуваченнями країни в загрозі для країн Балтії і Польщі, які пролунали з вуст Глави Литовської держави.

Особливо наголошено, що використана лексика, включаючи слова «агресивні ігри», є образою для Білорусі, яка веде миролюбну політику  та робить реальний і загальновизнаний внесок у справу зміцнення безпеки нашого регіону. В офіційному повідомленні МЗС з цього приводу сказано: «Такі заяви робляться не для зміцнення безпеки в регіоні, а щоб підвищити свою впізнаваність серед партнерів по НАТО і популярність у виборців». Послові нагадали, що «Договір про добросусідство і співробітництво» між Литвою та Білоруссю діє вже понад 20 років, і звернули увагу, що ключове слово тут – добросусідство. А «сусідів, як відомо, не вибирають – їх дає Бог».

Напередодні в інтерв’ю телекомпанії LRT президент Литви Даля Ґрибаускайте сказала: «Естонія, як і Латвія, а також Польща для нас дуже важливі, тому що це східний кордон НАТО, тому виклики і загрози – ті ж. Це – знаходження Росії і Білорусі біля наших східних кордонів».

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply