Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Скорботна звістка з окупованого Криму

Автор:

|

Липень 02, 2017

|

Рубрика:

Скорботна звістка з окупованого Криму

«Померла Аліє Абла Чийгоз, мама Ахтема Чийгоза, заступника Голови Меджлісу кримськотатарського народу, незаконно заарештованого російськими окупантами 2,5 роки тому і досі утримуваного у СІЗО» – написав 2 липня у мережі Facebook Голова Меджлісу, народний депутат України Рефат Чубаров. Покійна народилася у 1941 році у селі Корбек поблизу Алушти. У травні 1944 року, як і всі кримські татари, пережила трагедію депортації. Кілька місяців тому лікарі діагностували у неї важку хворобу, що вже не піддається лікуванню. Під міжнародним тиском окупаційна влада змушена була надати 20 червня 2017 року Ахтему Чийгозу можливість побачитися і попрощатися з матір’ю. Зустріч тривала 10 хвилин. Як повідомляли згодом рідні, з сина навіть не зняли кайданки.

Згідно з мусульманськими звичаями, Аліє Абла Чийгоз повинна бути похована вже сьогодні до заходу сонця. Адвокати наполягають на присутності Ахтема Чийгоза на похороні матері в окупованому Криму. Вони не виключають звернення з цього приводу до Європейського суду з прав людини.

Силові структури окупантів затримали Ахтема Чийгоза у січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України, що відбувався перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Його звинувачують в організації масових заворушень.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply