Новини для українців всього свту

Friday, May. 27, 2022

Скільки в Україні українців?

Автор:

|

Червень 17, 2017

|

Рубрика:

Скільки в Україні українців?

На це запитання є точна і науково обґрунтована відповідь – українцями за національністю нині вважають себе 90,6% громадян держави. Ці та деякі інші цифри, а також свої міркування з їх приводу висловили народний депутат Ігор Гринів та польський політик Мирослав Чех. Вони підготували статтю «Національне питання: Україна як Європа», яка була оприлюднена 17 червня у виданні «Дзеркало тижня».

Автори опираються на дані великого соцопитування, проведеного провідними соціологічними центрами країни (КМІС, Рейтинг, СОЦІС, а також Центром імені Разумкова). За підсумками дослідження, росіянами за національністю вважають себе лише 6,3%. Представниками інших національностей – 2,7% громадян.

А це означає, що число осіб, що задекларували українську національну ідентичність, радикально зросло. Для порівняння наведено дані переписів 1989 і 2001 років. Тоді українців було (відповідно) 72,7% і 77,8, а росіян – 22,1 і 17,3%. І найчастіше зараз називають себе українцями молоді люди віком 18 – 24 роки.

З мовою ситуація інша. Українську в якості основної для повсякденного спілкування використовує 50,5% населення. Російську – 24% опитаних. Стільки ж респондентів схильні до двомовності. З цього приводу у статті міститься такий висновок: «Люди, з цієї точки зору, консервативні й не схильні до зміни узвичаєної практики». Відзначено також ситуацію у Києві, де вперше людей, які вдома розмовляють виключно українською мовою, стало більше.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply