Скандальний мовний закон визнано неконституційним
У середу, 28 лютого, таке рішення ухвалив Конституційний суд України. Офіційна назва цього закону – закон «Про засади державної мовної політики». Однак він більше відомий як закон «Ківалова-Колесніченка». Тепер його оголошено неконституційним.
Цей документ Верховна Рада України ухвалила 3 липня 2012 року. Його авторами були депутати від Партії регіонів Сергій Ківалов і Вадим Колесніченко. Закон фактично розширював сферу використання російської мови в усіх галузях життя. Окрім того запроваджувалось поняття «регіональної мови», яка мала розширені повноваження у регіонах, де носіїв такої мови було понад 10%.
З цього приводу влітку 2012 року у Києві кілька тижнів тривали протести, називані «мовним майданом». Наприкінці лютого 2014 року Верховна Рада скасувати скандальний закон, проте ту постанову не підписав спікер парламенту Олександр Турчинов і вона не набула чинності. Тоді група народних депутатів звернулась до Конституційного суду з проханням визнати закон неконституційним.
Архівна світлина: один з мітингів проти ухвалення мовного закону у 2012 році.
ВРУ підтримала три іспити на громадянство України
Треба додати ще й математикуКарикатурна мобілізація Кремля та визволення захисників «Азовсталі» — того ж дня
Карикатурна мобілізація росіян не повинна дивувати світ, бо росіяни, цСитуація з поширенням пандемії Covid-19 в Україні та світі
Цікаво було б дізнатися хто як ставиться до вакцинації. Я довгий час бП'ять країн створили союз для Індо-Тихоокеанського реґіону
Ви можете припинити показувати країни Океанії як начебто «імпотентів»