Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 20, 2021

Сі Цзіньпін залишається на чолі Китаю

Автор:

|

Березень 17, 2018

|

Рубрика:

Сі Цзіньпін залишається на чолі Китаю

У суботу, 17 березня, цього широко відомого у світі політика одноголосно переобрали на посаду голови Китайської Народної Республіки (КНР). За його кандидатуру висловилися усі присутні 2970 делегатів Всекитайських зборів народних представників – вищого законодавчого органу держави.

Таким чином Генеральний секретар ЦК Комуністичної партії Китаю Сі Цзіньпін отримав мандат на другий 5-річний термін перебування на посаді голови КНР, яка відповідає президентській в інших країнах. Ще донедавна це була б для нього остання каденція. Але тижнем раніше, 11 березня, китайські депутати схвалили зняття таких обмежень, які прописані у конституції КНР з 1982 року. Завдяки цьому Сі Цзіньпін може бути знову бути переобраний у 2023 році.

А у 2013 році, коли Сі Цзіньпін вперше був обраний на цю посаду, три депутати утрималися, один проголосував проти. Нинішнє одностайне голосування було показане у прямому ефірі на державному телебаченні. Водночас лідер компартії Китаю переобраний також на посаду голови Центральної військової ради КНР.

Світлини Reuters.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply