Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Штучні острови і справжні кораблі

Автор:

|

Лютий 20, 2017

|

Рубрика:

Штучні острови і справжні кораблі

Схильні до перебільшень політичні оглядачі вже кілька років лякають світову громадськість прогнозами про ймовірне зіткнення між США і Китаєм. Навіть не виключають, що воно може призвести до збройного конфлікту. Реалісти спокійно заперечують, що нічого подібного не станеться. Принаймні, найближчим часом. Однак в останні дні минулого тижня з’явилися підстави знову повернутися до цієї теми, а у понеділок, 20 лютого без неї вже не обходяться провідні інформаційні агенції світу.

Отож, американська морська ударна група у Південно-Китайському морі приступає до дій, які названо «плановим патрулюванням». До її складу входять авіаносець Carl Vinson і кораблі супроводу. Відбувається усе на воді. Однак йдеться все ж про землю.

Річ у тім, що Китайська Народна Республіка (КНР) претендує на низку островів в Південно-Китайському морі. Щоб їх утримати за собою, влада Китаю створила кілька штучних ділянок суходолу, взявши за основу коралові рифи. Та ще й розмістила там свою військову інфраструктуру. Нещодавно американські експерти розгледіли навіть ознаки систем протиракетної оборони, що свідчить про серйозність намірів Китаю на спірні острівні території.

У липні 2016 року міжнародний трибунал постановив – Китай не має історичних прав на суперечливі території у водах Південно-Китайського моря. За канонами права, КНР також не може створювати острови на рифах у далині від свого узбережжя та проголошувати їх закритою військовою зоною. Однак у Пекіні рішення трибуналу назвали необґрунтованим та продовжили створювати штучні острови. Зрозуміло, що патрулювання американських коралів у цьому регіоні викликає обурення китайців. З іншого боку є версія, що створення штучних земель може бути елементом китайської військової стратегії.

Зазначимо, адміністрація президента США Дональда Трампа пообіцяла, що не допустить передачі спірних островів КНР.

Світлини: AFP, Getty Images.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply