Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 28, 2022

Шотландці не хочуть покидати Євросоюз

Автор:

|

Травень 05, 2018

|

Рубрика:

Шотландці не хочуть покидати Євросоюз

У столиці Шотландії місті Глазго у суботу, 5 травня, відбулася масова хода на підтримку незалежності країни. Щодо кількості учасників виникли доволі значні розбіжності. Після попередніх підрахунків організатори назвали число 80 тисяч, а поліція нарахувала 35 тисяч. Втім, у будь-якому випадку йдеться про серйозні сепаратистські тенденції.

Організатори маршу заявили, що сповнені рішучості проводити подібні марші, доки Шотландія не стане незалежною.

У 2014 році в Шотландії провели перший референдум про незалежність країни. Тоді більшість людей проголосували за те, аби країна залишилася у складі Великої Британії. Але коли загалом по усьому Сполученому Королівству більшість виборців висловилася за вихід з Євросоюзу, окремо взяті результати голосування на території Шотландії виявилися іншими. Тут більшість отримали ті, хто вважав за краще залишилися у Європейські спільноті. Саме тоді й виникла ідея провести повторний референдум про незалежність.

Втім, Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявляла, що виступає проти такого референдуму, оскільки він «не на часі» через процедуру виходу держави з Європейського Союзу, в якому бажає залишитись Шотландія.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply