Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 24, 2022

Президент України Володимир Зеленський вступив на посаду

Автор:

|

Травень 20, 2019

|

Рубрика:

Президент України Володимир Зеленський вступив на посаду

Після складання присяги Президента України на вірність українському народові на урочистому засіданні Верховної Ради Володимир Зеленський вступив на посаду президента України і в інавгураційній промові оголосив про розпуск Верховної ради.

Зеленський закликав парламент 8-го скликання в останні два місяці його роботи прийняти закони про зняття депутатської недоторканності, кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, виборчий кодекс. Він також зажадав протягом двох місяців звільнити главу СБУ Василя Грицака, генпрокурора Юрія Луценка і міністра оборони Степана Полторака. Відразу після інавгурації Полторак і Грицак подали у відставку.

Зеленський оголосив своєю головною метою припинення війни в Донбасі. “Історія несправедлива, це правда, не ми почали цю війну, але нам цю війну закінчувати, – сказав президент. – Наше найперше завдання – припинення вогню в Донбасі. Щоб наші герої більше не гинули, я готовий на все. Я точно не боюся приймати складні рішення. І якщо буде потрібно, я готовий втратити свою посаду, щоб тільки настав мир. Не гаючи наші території. Ніколи “.

Зеленський підкреслив, що Крим і Донбас належать Україні. Однак, за його словами, повертати потрібно “не тільки території, але і людей”. Фрагмент промови, присвячений Донбасу, Зеленський вимовив по-російськи. Екс-кандидат в президенти Олег Ляшко зробив йому зауваження, на що Зеленський відповів: “Дякую, пане Ляшко, що поділяєте людей. Українець – це не в паспорті, українець – це в серці”.

“Ми повинні стати ісландцями в футболі, ізраїльтянами в обороні, японцями в технологіях, швейцарцями в умінні щасливо жити один з одним”, – заявив Зеленський. Він попросив чиновників не вішати в кабінетах його портрет. “Все життя я робив так, щоб люди сміялися, в наступні п’ять років я зроблю так, щоб ви не плакали”, – закінчив Президент.

Численні виборці Зеленського, які зібралися в Маріїнському парку, стежили за трансляцією церемонії на великому екрані. Після засідання Ради Зеленського як головнокомандувача вітали міністр оборони, глава Генштабу і командувачі родами збройних сил. Потім в Маріїнському палаці новий президент зустрівся з міжнародними делегаціями. На інавгурації були присутні президенти Грузії, Угорщини, Латвії, Литви та Естонії, делегації США, ЄС, НАТО. У залі засідань Ради знаходилися також колишні президенти України Петро Порошенко, Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко.

Як стало відомо, Володимир Путін не буде вітати нового президента України зі вступом на посаду. “Президент Путін вітатиме президента Зеленського з першими успіхами в справі врегулювання конфлікту на південному сході України, а також з першими успіхами в справі нормалізації російсько-українських відносин”, – заявив кремлівський прес-секретар Дмитро Пєсков. Раніше Путін відмовився привітати Зеленського з перемогою на виборах.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply