Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 14, 2022

Сербія готова ввести війська у Косово

Автор:

|

Січень 15, 2017

|

Рубрика:

Сербія готова ввести війська у Косово

0115___06--1

Заяву з погрозами на адресу самопроголошеної республіки, озвучив 15 січня президент Сербії Томіслав Нікович. Сталося це через зупинку потяга, що прямував на північ Косово. «Якщо сербів будуть убивати, ми направимо армію», – сказав політик.

Нещодавно Сербія вирішила відновити перерване 18 років тому залізничне сполучення із територією, яку продовжує вважати своєю. Зранку, 14 січня, з центрального вокзалу Белграда відправили потяг, розмальований у кольори сербського прапора та з гаслами «Косово – це Сербія» різними мовами. Кінцевою станцією повинна була бути Косовська Мітровіца, де переважно мешкають серби. Однак через жорстку реакцію косоварів його зупинили уже на кордоні з республікою, невизнаною майже половиною держав світу, в тому числі й Україною.

Хто ініціював зупинку потяга – версії різняться. Вважають, що таким було рішення прем’єр-міністра Сербії Александара Вучича. Однак, за даними інформагенції «dpa», це зробили албанські поліцейські через наказ президента Косова Хашима Тачі. Обидві сторони не хотіли створювати конфліктну ситуацію.

Зазначимо, політики Косово вимагають, щоб в інцидент втрутився Євросоюз.

Світлина: AP Photo/D.Vojinovic.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply